Obrázek není dostupný.

Nákup kvalitní dětské obuvi„Mám dvě malé děti, a proto vím, že je důležité vybrat správné botičky, abych jim usnadnila první krůčky. Chci tak předejít špatným návykům, které se při chůzi můžou naučit a pozdější bolesti zad. Proto Vám mohu z vlastní zkušenosti garantovat, že dětské botičky v Kars-obchodu splňují veškeré Vaše náročné požadavky.“

Dívejte se po logu žirafky

Hledejte logo Žirafky, které zaručuje zdravotně nezávadnou dětskou obuv. Tuto značku zavedla Česká obuvnická a kožedělná asociace ve spolupráci s Českou ortopedickou společností a chlubit se jí může jen naprosto nezávadná a bezpečná dětská obuv.


Přírodní materiál je nejlepší volba

Dětská bota by měla být vyrobena z přírodního materiálu tedy kůže, případně textilu. Tyto materiály jsou přirozeně prodyšné, což je právě pro dětskou nožičku, která se více potí, velmi důležité. Z přírodního materiálu by měla být vyrobena také stélka, aby dobře absorbovala případnou vlhkost.


Kvalitní podrážka pro zdravé klouby

Na materiál se zaměřte i na podrážce boty. Vhodná je například pryž, která má dobré tlumící vlastnosti, které předchází opotřebení kostí, kloubů, kloubních chrupavek a poškození páteře, které mohou způsobit nárazy při chůzi.


 

Věnujte pozornost tvaru obuvi

Dětská obuv pro každodenní nošení by rozhodně měla mít kulatou a prostornou špičku. Dítěti poskytuje dostatek místa pro prsty a palec je v přirozené poloze. Špatný tvar boty dítěti způsobí nepohodlí, ale může způsobit i deformaci prstů.

 

   

Dítě potřebuje stabilní botičky

Vhodný střih boty zajišťuje dobrou fixaci a brání posunu chodidla v obuvi. Ideální je obuv šněrovací, s páskem nebo suchým zipem. Pro nejmenší děti jsou nejlepší kotníčkové boty se šněrováním, které dobře fixují celou nohu a tím jim usnadní první krůčky.


 

Prověřte opatek i podpatek

Opatek, tedy zadní část boty, která přiléhá k patě, musí být dostatečně vysoký a tuhý a to i u letních sandálků. Opatek opět zajišťuje dobrou stabilitu a zabraňuje posunování nohy v botě. Nezapomeňte, že vysoké podpatky jsou pro děti naprosto nevhodné. Naopak by měl být co nejnižší a nejširší, aby se dětem dobře našlapovalo.

 


   

Výběr správné velikosti

Správná velikost bot je samozřejmě pro vaše dítě klíčová. Nemusíte se ale jejího výběru bát. Pomozte si velikostí předchozích botiček. Nezapomeňte také, že dětská noha velmi rychle roste, při nákupu botiček pro malé dítě nechte vždy menší rezervu ve velikosti, ať bota vydrží až do konce sezóny. Pokud přece jen tápete, přečtěte si nás jednoduchý návod, jak dětskou nožičku změřit.