Obrázek není dostupný.

Pravidla zdravého obouvání

                     
„Celý den trávím mezi dětmi ve třídě a školních chodbách. Je pro mě důležité, abych se cítil pohodlně. Jedině tak dokážu odvést dobrou práci a věnovat se dětem. Proto dbám na výběr kvalitní zdravotní obuvi, která je nejen pohodlná, ale také dobře vypadá.“
 

Při výběru obuvi mějte na mysli své zdraví

Obuv je naším každodenním pomocníkem a proto je potřeba věnovat jejímu výběru zvýšenou pozornost. Správným výběrem obuvi se tak můžeme vyhnout nadměrné únavě, migrénám, bolestem zad, ničení kloubů a dalším zdravotním problémům.

  

Zásady zdravého obouvání

 

1. Kvalitní materiál

Nejkvalitnější je obuv z přírodního materiálu, jako je kůže a textil.  V případě volby špatného materiálu může docházet k nadměrnému pocení nohou, neprodyšnosti a tím způsobené plísni nohou. Věnujte pozornost také vnitřní části boty a to především kvalitní stélce, která by měla být také z přírodního materiálu, aby dokázala absorbovat vlhkost.


2. Tvar obuvi

Co se týče tvaru obuvi, nejvhodnější je kulatá špička. Noha v ní má totiž dostatek prostoru a pohodlí a nedojde tak k deformaci jako je například vybočený palec, zarůstání nehtů, kladívkové prsty nebo kuří oka. Důležitá je také ohebnost boty v místě prstních kloubů, což zajistí právě jak kulatá špička, tak měkký přírodní materiál.

3. Podešev a podpatek

Myslete na to, že každý krok je otřesem pro celou kostru. Pokud tedy trávíte hodně času na nohou, snažte se tyto nárazy eliminovat pomocí kvalitní podešve, nejlépe vyrobené z pryže. Další možností jsou pěnové vložky do bot. Také nevhodná výška podpatku může způsobovat nepohodlí nebo dokonce zdravotní problémy, například špatným prokrvováním dolních končetin. Doporučená výška podpatku pro boty na denní nošení je u mužů 25 mm a u žen 30–40 mm.

Na Kars-obchod dbáme při výběru sortimentu pánské, dámské i pracovní obuvi všech doporučení pro zdravé obouvání a najdete tedy u nás jen kvalitní boty, které Vám poskytnou pohodlí po celý den.

 
  
 

Zdravotní a diabetická obuv

 

U lidí s diagnózou diabetes či jinými nemocemi, u kterých je riziko většího otoku nohou, je třeba věnovat výběru obuvi ještě více pozornosti, neboť mohou snadno vznikat otlaky, puchýře či kuří oka.  Díky jakým vlastnostem obuvi můžete těmto problémům předcházet?

1. Vybírejte si boty šité na širším kopytě. Tím zabráníte otlakům z příliš úzké obuvi a problémům při jejím rozcházení.

 

2. Obuv by měla být z přírodního materiálu, který se snadno přizpůsobí noze a měla by mít minimum švů, které by mohly způsobit otlaky.

3. Pozor si dejte u stélky, měla by být anatomicky tvarovaná, ale bez přidaných „masážních“ výstupků či „srdíčka“ pro podporu klenby – takto tvarovaná stélka by naopak mohla opět způsobit nepříjemné otlaky.

   
  
   

4. Noste uzavřenou obuv a ponožky, které ale nesmí být ani příliš těsné (škrcení nohy) ani příliš volné (shrnutá ponožka může způsobit otlaky).

5. Novou obuv doporučujeme rozcházet postupně. Noste ji vždy jen několik hodin denně a pak se přezujte do starých bot. Z tohoto důvodu byste měli na nákup nového páru bot myslet dříve, než Vám starý doslouží.


Na e-shopu Kars Vám nabízíme kvalitní a přitom dobře vypadající zdravotní obuv a speciální boty pro diabetiky, které jsou vyráběny s důrazem na náročné požadavky na pohodlí a komfort.